Site Loader
Metamorfoza Adele

Metamorfoza Adele zszokowała świat popkultury. Piosenkarka, kojarzona wcześniej z bardziej krągłych kształtów, przeszła niesamowitą przemianę. Jej odchudzona figura jest przede wszystkim efektem radykalnych zmian w diecie, ale także dopasowanego do gwiazdy programu treningowego.

– Zawsze zadawano mi pytania na temat mojego ciała, wagi, wzrostu, stylu i podobnych tego typu rzeczy. – mówiła kilka lat temu w jednym z wywiadów dla australijskiego magazynu 60 Minutes.

– Ale poza tym, zdawało się to zadziwiać ludzi, że jestem większa i odnoszę sukcesy. Tak właśnie się czułam. I mnie to nie obchodzi. Nie widzisz muzyki, ale jej słuchasz, więc jakie ma to w ogóle znaczenie. – komentowała wtedy swoją figurę gwiazda.

Trzeba przyznać, że Adele prezentuje się teraz naprawdę zjawiskowo. Stres, występy na scenie, wcześniejsze problemy zdrowotne, depresja po porodzie i zakończenie małżeństwa, na pewno temu nie sprzyjały.

Wprowadzając jednak nowe nawyki żywieniowe, Adele nie zyskała wyłącznie szczuplejszej figury. Piosenkarka ma przede wszystkim widoczne o wiele lepsze samopoczucie i częściej się uśmiecha. Nie raz wspominała, że najważniejsze dla niej jest to, żeby czuć się po prostu dobrze ze sobą. 32-letnia gwiazda jest więc doskonałym przykładem na to, że po urodzeniu dziecka można wypracować jeszcze lepszą figurę, niż przed ciążą. Mówi się, że gwiazda mogła zrzucić nawet 50 kg nadwagi.

Fot. Instagram @adele

Metamorfoza Adele. Dieta Adele

Kilka lat temu Adele, ze względów zdrowotnych, zrezygnowała ze spożywania kofeiny, ostrych przypraw oraz cytrusów. Wyjęcie tych produktów z jej diety było wskazane przede wszystkim po operacji strun głosowych, którą przeszła w 2011 roku.

– To jest bardzo nudne… Ale myślę, że nie traktujesz swojego głosu poważnie, dopóki nie doznasz jakiegoś incydentu. Cały czas się boję, że zniszczę swój głos. – mówiła wtedy Adele o zmianach w swojej diecie.

W 2015 roku gwiazda postanowiła rzucić także palenie i ograniczyła spożywanie alkoholu. Pozwalała sobie na jednego drinka tygodniowo. Co najważniejsze, już wtedy ograniczyła spożywanie cukru. Wcześniej nie wyobrażała sobie życia bez słodzonej herbaty.

Na czym polega dieta SIRT?

Adele w połowie zeszłego roku przeszła finalnie na dietę SIRT. Żywienie sirtuinowe to nic innego, jak włączenie do diety poszczególnej grupy produktów, które zawierają sirtuiny, pomagające organizmowi w regulowaniu procesów metabolicznych. Dieta SIRT składa się z trzech etapów, w których stopniowo zwiększamy kaloryczność posiłków, od 1000-1500 kcal wzwyż. Zaleca się także na niej spożywanie zielonych koktajli. W jadłospisie SIRT trzeba uwzględnić przede wszystkim świeże owoce i warzywa, takie jak: jabłka, truskawki, winogrona, ananasy, jagody, borówki, pietruszkę, seler, cebulę, jarmuż, rukolę, kapary oraz orzechy włoskie, kakao, matchę, czy świeże zioła. Na tej liście znajduje się także… czerwone wino, słynne ze sprzyjającemu odchudzaniu resweratrolu. To właśnie w tych produktach znajdziemy najwięcej korzystnych dla zdrowia polifenoli, o których coraz głośniej, także ze względu na ich działanie przeciwnowotworowe. Badania wykazują także, że sirtuiny skutecznie hamują procesy starzenia.

Dieta SIRT nie jest więc restrykcyjną dietą, która w dużym stopniu obcina kaloryczność posiłków. Przede wszystkim należy na niej spożywać wyłącznie nieprzetworzone, świeże produkty, które dostarczą organizmowi niezbędnych składników odżywczych.

Spoglądając więc na aktualne zdjęcia Adele, można stwierdzić, że taki system żywienia był dla niej strzałem w dziesiątkę!

Trening Adele kiedyś

Dawna Adele nie należała raczej do osób, które kochały wyciskać siódme poty na siłowni. Jej zdjęcia z wcześniejszych treningów, które publikowała na Instagramie są tego niezbitym dowodem. Sama również przyznawała w wywiadach, że lubiła omijać zajęcia na siłowni. Bardzo nie lubiła za to swojego odbicia w lustrze.

Po odzyskaniu jednak zdrowia w 2015 roku i powrocie na trasę koncertową, gwiazda postanowiła zacząć ćwiczyć. Wiedziała, że jej organizm tego potrzebuje. Wtedy po raz pierwszy zaskoczyła fanów o wiele szczuplejszą figurą. Zaczęła także po raz pierwszy kupować w sklepach ubrania w standardowych rozmiarach.

Trening Adele obecnie

Samozaparcie i walka nad nową wersją siebie, zaprowadziły ją jednak do figury, którą prezentuje obecnie. Adele pokochała fitness, który stał się ważną częścią jej życia. Po przeprowadzce do Los Angeles skorzystała także z opieki jednego ze znanych trenerów personalnych gwiazd. Piosenkarka pokochała zajęcia kickboxingu oraz pilates. Obecnie trenuje 3 razy w tygodniu po ok. 60 minut, łącząc zarówno wysiłek cardio, jak i treningi obwodowe.

Metamorfoza Adele pokazuje, że ciężka i systematyczna praca nad sobą może przynieść naprawdę niesamowite efekty.

Fot. Instagram @adele

Fot. Instagram @adele

Mata do ćwiczeń. Jaką wybrać?

Co się stanie, kiedy przez 30 dni wypijesz 2,5 litra wody dziennie? Efekty Cię zaskoczą!

Mój Instagram @monika.mozgala

Written by Monika Mozgala

I’m Monika Mozgala, the founder, and editor of The Blonde Taste. My main purpose is to write practical articles that will be useful for people interested in fitness, lifestyle and beauty. I’ve spent couple years in the US where I also finished high school. The last 6 years I’ve spent working as an editor for many editorial offices in Poland, including SHAPE Poland Deputy-in-Chief position and head of it’s digital version. If you want to get in touch with me, hit me up here or on my Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published.