Site Loader

Vogue Italia April Issue 2020. La copertina bianca – wł. biała kartka

10 kwietnia wchodzi na rynek nowy numer Vogue Italia. April issue 2020 nie prezentuje jednak pięknej, wiosennej sesji okładkowej. Redakcja włoskiego Vogue z Emanuele Farneti na czele, zdecydowała się na bardzo odważny krok. Vogue Italia umieścił na kwietniowej okładce białe tło. Czystą i gotową do zapisania na nowo kartkę. Biel to kolor nadziei, czystości, niewinności, refleksji i znak nadchodzących nowych czasów. To także niewiadoma tego, co przyniesie nam przyszłość. Każdy czytelnik może także tę biel zinterpretować na swój sposób. Wyrazić ją uczuciami, które aktualnie przeżywa i których potrzebuje.

Włoski Vogue, w obliczu wielkiej narodowej tragedii i z szacunku do ofiar pandemii, nie był w stanie pokazać nic innego. Redakcja Vogue Italia umieściła w kwietniowym numerze także zbiór refleksji 40 światowych artystów m.in. muzyków, pisarzy, projektantów, malarzy, poetów, czy modelek. Pokazuje to także, jak ważna jest siła zbiorowej odpowiedzialności, która stworzyła ten numer.

Biel to uniwersalne przesłanie

“Biel jest uniwersalnym przesłaniem siły, czystości, szacunku i nadziei. Jednak za ciszą tej okładki ożywa bardzo żywa i osobista wersja Vogue Italia. Ponad 40 artystów przyjęło wyzwanie, wysyłając swój wkład z kwarantanny.” – można przeczytać na stronie Vogue Italia.

“Poprosiliśmy ich, aby pozostali wierni sytuacji i ograniczeniom, które wszyscy dzielimy w tych trudnych czasach, tworząc proste i uczciwe obrazy oraz reprezentując modę, która odzwierciedla moment, który doświadczają, nie mając nic innego na myśli.” – napisał Dyrektor Kreatywny Vogue Italia, Ferdinando Verderi.

“Otrzymane obrazy przedstawiają najszerszy możliwy zakres emocji i razem tworzą ważną wizualną historię czasów, w których żyjemy, dokumentując także wysiłek społeczności, która żyje i pracuje zdalnie. Ostatecznie kwestia ta jest wyrazem tego, do czego zawsze dążyliśmy, redaktor naczelny Emanuele Farneti i ja, wraz z całym zespołem Vogue Italia: rozmawianie o świecie poprzez modę.” – dodaje Verderi.

Fot. Vogue.it

Okładka Vogue Italia to piękny gest i doskonałe zobrazowanie dzisiejszych czasów. Tak ogromnej tragedii, która dzieje się teraz we Włoszech, nie da się opisać w żaden inny sposób. Brawa za odwagę i za zrzeczenie się z wpływów finansowych, które niosą za sobą każde “sprzedane” okładki.

Vogue w obliczu pandemii

Pozostałe redakcje Vogue również postanowiły odnieść się do obecnej sytuacji, wprowadzając mniejsze lub większe zmiany w wiosennych numerach. Praca zdalna i nadzorowanie nad nowymi numerami wymaga niemałego wysiłku dla każdej redakcji.

Vogue Portugal swoją czarno-białą okładką wyraził wolność, a raczej jej ograniczenie, w czasach zarazy. Mimo trwającej pandemii nadal wygrywa jednak miłość. Bezpieczny pocałunek osób w zakrywających twarz maseczkach, tak jak i biała kartka włoskiego wydania, również przejdzie do historii: “Strach nas nie zatrzyma.”

Fot. Vogue.pt

Brytyjski Vogue w majowym numerze postawił na okładkę z Rihanną (a nawet jej dwie wersje). Odnosząc się do słów Dyrektora Kreatywnego Vogue Italia, Ferdinando Verderi i rozmawianiu o świecie poprzez modę, trzeba przyznać, że brytyjska redakcja wyraziła je naprawdę na swój sposób. Czy “rewriting the rules” odnosi się do obecnej sytuacji politycznej w Wielkiej Brytanii?

Fot. Vogue.uk

Vogue Polska w kwietniowym numerze pokazał czytelnikom, jak wygląda wiosna w wielkim mieście. Redakcja jednak najbliższy numer (dwumiesięcznik?) również postanowiła poświęcić po części trwającej pandemii. Ciekawa jestem, czym zaskoczy nas zespół Niedenthala.

Fot. Vogue.pl

Koronawirus. Kiedy życie staje w miejscu

Written by Monika Mozgala

I’m Monika Mozgala, the founder, and editor of The Blonde Taste. My main purpose is to write practical articles that will be useful for people interested in fitness, lifestyle and beauty. I’ve spent couple years in the US where I also finished high school. The last 6 years I’ve spent working as an editor for many editorial offices in Poland, including SHAPE Poland Deputy-in-Chief position and head of it’s digital version. If you want to get in touch with me, hit me up here or on my Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published.