Site Loader

Trening w domu nie oznacza, że nie możesz przeprowadzić angażującego całe ciało zestawu ćwiczeń. Jest wręcz odwrotnie! Okazuje się, że w domu nierzadko posiadamy kilka przyrządów, które w pełni zastąpią pójście na siłownię. Ćwicz regularnie, a efekty przyjdą same.

Przed ćwiczeniami pamiętaj zawsze o rozgrzewce! Już kilkuminutowa rozgrzewka pozwoli podnieść temperaturę ciała i poprawić krążenie krwi. Dzięki rozgrzanym mięśniom zwiększysz także zakres ich napięcia, a tym samym poprawisz efektywność swojego treningu.

7. pomysłów na domowy trening z wykorzystaniem przyrządów w zasięgu twojej ręki i portfela

1. Trening w domu z krzesłem

Krzesło to idealny przyrząd do ćwiczeń w domu. Nie tylko wykonamy na nim przysiady, czy brzuszki, ale także pompki w podparciu tyłem, odwodzenie, czy przywodzenie nóg. Dwa tej samej wysokości krzesła oraz trzonek od mopa można wykorzystać także jako podstawę dla domowego drążka do podciągania.

2. Trening w domu z gumami

Gumy do ćwiczeń również doskonale się sprawdzą na domowym treningu. Zestaw gum z różnym poziomem oporu przyda się podczas ćwiczeń nóg, pośladków czy klatki piersiowej. Do ich przechowywania potrzebujesz niewiele miejsca. Przykładowe gumy do ćwiczeń kupisz np. na Amazon. Warto zwrócić uwagę, żeby były szersze i wykonane z grubszego materiału. Cieńsze fitness bands niestety np. przy ćwiczeniach pośladków potrafią się brzydko rolować na ciele i przeszkadzają w treningu.

3. Trening w domu ze skakanką

Skakanka to podstawowy przyrząd do treningu w domu. Wystarczy już kilkanaście minut ciągłego skakania, żeby skutecznie zwiększyć tętno i przyspieszyć metabolizm. Mistrzyniami skakanki są np. modelki Victoria’s Secret Izabel Goulart, czy Adriana Lima. Treningi w ich wykonaniu wyglądają, jak lekka rozgrzewka. Rzeczywistość jest jednak inna, a efekty mówią same za siebie. Włącz ulubioną muzykę lub serial i wyskacz formę życia.

Fot. Vogue Arabia

4. Trening w domu ze ściereczkami z mikrofibry

Ściereczki do sprzątania z mikrofibry doskonale sprawdzą się jeżeli posiadasz w domu śliskie podłoże – parkiet lub kafelki. Możesz wykorzystasz je podczas wykonania przysiadu wykrocznego, czy unoszenia bioder. Pamiętaj, żeby nie odrywać stóp od podłogi. Im wolniejszy ruch, tym lepiej. W pakiecie, dodatkowo posprzątasz dom, więc połączysz przyjemne z pożytecznym.

5. Trening w domu z butelką wody

Butelka wody to idealny zamiennik hantli. Z takim obciążeniem można bez problemu wykonać wyciskanie w pozycji leżącej (np. na kanapie), rozpiętki, unoszenie butelek wody przodem lub bokiem, martwy ciąg na prostych nogach, czy wyciskanie poziome siedząc na krześle. Dodatkowo wiele z nas zaopatrzyło się w 5L baniaki z wodą, które można wykorzystać jako domowy kettlebell. Przykład jego wykorzystania pokazuje poniżej Angela Gargano. Na Instagramie trenerki znajdziesz także inne, ciekawe ćwiczenia do wykonania w domu.

6. Trening w domu z mopem

Mop, czy miotłę możemy także wykorzystać jako drążek podczas wyciskania w pozycji siedzącej, skrętów tułowia lub uginania ramion w pozycji stojącej.

Jak nie przytyć siedząc w domu? Intermittent Fasting & OMAD

7. Trening w domu z ręcznikiem

Ręcznik może okazać się także doskonałym przyrządem do ćwiczeń. Zawieszony i przytrzaśnięty przez framugę drzwi ręcznik, sprawdzi się w roli domowego TRX.

Written by Monika Mozgala

I’m Monika Mozgala, the founder, and editor of The Blonde Taste. My main purpose is to write practical articles that will be useful for people interested in fitness, lifestyle and beauty. I’ve spent couple years in the US where I also finished high school. The last 6 years I’ve spent working as an editor for many editorial offices in Poland, including SHAPE Poland Deputy-in-Chief position and head of it’s digital version. If you want to get in touch with me, hit me up here or on my Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published.