Site Loader

Superpełnia Księżyca. Co to jest?

Pełnia Księżyca ma magiczną moc. Kilka dni przed pełnią odczuwalna jest energia, która nie pozwala spać i powoduje ogólne rozdrażnienie. Według starożytnych legend to właśnie „rosnący” Księżyc, który zbliżał się do pełni sprawiał, że plony lepiej rosły, a kobiety stawały się bardziej podatne na zmiany nastroju. Ta energia staje się jeszcze większa przed Superpełnią Księżyca, którą mogliśmy właśnie oglądać w nocy z 7 na 8 kwietnia 2020. Księżyc, nasz najbliższy sąsiad w Układzie Słonecznym, był widziany o wiele większy i aż o 30% jaśniejszy, niż zwykle. Spowodowane było to jego położeniem – tzw. perygeum. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi względem swojej orbity. Był aż o ponad 30 tys. km bliżej naszej planety, niż normalnie (384 400 km). Jasny i wyraźnie zarysowany na niebie Księżyc i jego Różową Superpełnię mogliśmy podziwiać już od wczesnych godzin wieczornych. Bezchmurne niebo pozwoliło na doskonałą obserwację w Polsce.

Nazwa Różowej Superpełni pochodzi od nazwy własnej nadanej przez Indianów. Ci wiosenną, kwietniową pełnię nazwali na cześć kwiatów o tym kolorze, dziko rosnącym różowym floksom, które rosły na ziemiach Ameryki Północnej.

Superpełnia Księżyca. Co dla nas oznacza?

Położenie kwietniowego Księżyca podczas superpełni w znaku wagi pozwala na przywrócenie harmonii i równowagi we wszystkich aspektach życia. Energia Księżyca powinna nam pomóc we wprowadzeniu spokoju w sprawach, które wcześniej były przez nas niedopilnowane lub odkładane na później. Czas po pełni to także doskonały moment na ułożenie spraw rodzinnych i partnerskich. Przywrócenie balansu między życiem rodzinnym, a zawodowym. Superpełnia to także dobry moment na rozwiązanie spraw dotyczących naszych emocji, problemów z bezsennością i wszelkich lęków, z którymi zmagamy się na co dzień.

Nadejście superpełni nosi ze sobą magiczną, oczyszczającą moc. Z ezoterycznego punktu widzenia, moc Księżyca pomaga także w zarządzaniu pamięcią i wyobraźnią. Symboliczna pełnia ma na celu pomóc w ich uporządkowaniu.

Basic Magick, A practical Guide

Phillip Cooper w swojej książce Basic Magick, A practical Guide pisze, że to właśnie nowa faza Księżyca po pełni jest idealnym momentem na początek czegoś nowego. Po rozpoczęciu nowego cyklu wszystko zależy od twojej wyobraźni i energii, którą włożysz w pracę nad swoimi sprawami. Ta powinna do ciebie wrócić z o wiele większą siłą. Zapomnij więc o starych sprawach i o tym, co zdarzyło się w przeszłości. Przejmij kontrolę nad swoimi emocjami.

Człowiek z Księżyca & kosmiczna energia

Każdy może zostać człowiekiem z Księżyca. Trzeba tylko chcieć i mieć chęci szerszego zrozumienia świata. Otwórz się na nowe doznania i pozbądź się dotychczasowych wątpliwości we wszelkich sferach życia. Znajdź czas na codzienną medytację, która pomoże w uporządkowaniu myśli. Zapal świecę i przez chwilę wycisz się do momentu, w którym poczujesz, że jesteś w danym momencie, tylko tu i teraz. Księżyc ma ogromną moc nad kierowaniem naszą wyobraźnią. Uwierz w nią i porzuć wszelkie złe emocje, strach, fobie i zapomnij o karmie, którą ze sobą nosisz. Skończ z negatywnym myśleniem i użalaniem się nad sobą. Zastąp je pozytywnymi myślami i stwórz własną życiową, pozytywną mantrę, którą przypomnisz sobie w momencie, kiedy wystąpią niespodziewanie negatywne emocje. Powtarzaj tę mantrę do momentu, aż całkowicie je porzucisz. Rozpocznij życie na nowo, jako szczęśliwy człowiek, który żyje w harmonii z sobą samym. Uciekaj od ludzi, którzy wpływają na ciebie negatywnie i wyśmiewają się z człowieka, którym się stajesz. Człowieka, który rozumie istnienie własnej materii.

Swój egzemplarz Basic Magick, Coopera zakupiłam w słynnej nowojorskiej księgarni Strand Book Store w East Village na Manhattanie. Ta książka sama mnie znalazła i sporo zmieniła w moim dotychczasowym myśleniu.

Vogue Italia. Biała kartka

Słowa, dzięki którym wraca wiara w to, co robisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *