Site Loader

Superpełnia Księżyca. Co to jest?

Pełnia Księżyca ma magiczną moc. Kilka dni przed pełnią odczuwalna jest energia, która nie pozwala spać i powoduje ogólne rozdrażnienie. Według starożytnych legend to właśnie “rosnący” Księżyc, który zbliżał się do pełni sprawiał, że plony lepiej rosły, a kobiety stawały się bardziej podatne na zmiany nastroju. Ta energia staje się jeszcze większa przed Superpełnią Księżyca, którą mogliśmy właśnie oglądać w nocy z 7 na 8 kwietnia 2020. Księżyc, nasz najbliższy sąsiad w Układzie Słonecznym, był widziany o wiele większy i aż o 30% jaśniejszy, niż zwykle. Spowodowane było to jego położeniem – tzw. perygeum. Księżyc znajduje się wtedy najbliżej Ziemi względem swojej orbity. Był aż o ponad 30 tys. km bliżej naszej planety, niż normalnie (384 400 km). Jasny i wyraźnie zarysowany na niebie Księżyc i jego Różową Superpełnię mogliśmy podziwiać już od wczesnych godzin wieczornych. Bezchmurne niebo pozwoliło na doskonałą obserwację w Polsce.

Nazwa Różowej Superpełni pochodzi od nazwy własnej nadanej przez Indianów. Ci wiosenną, kwietniową pełnię nazwali na cześć kwiatów o tym kolorze, dziko rosnącym różowym floksom, które rosły na ziemiach Ameryki Północnej.

Superpełnia Księżyca. Co dla nas oznacza?

Położenie kwietniowego Księżyca podczas superpełni w znaku wagi pozwala na przywrócenie harmonii i równowagi we wszystkich aspektach życia. Energia Księżyca powinna nam pomóc we wprowadzeniu spokoju w sprawach, które wcześniej były przez nas niedopilnowane lub odkładane na później. Czas po pełni to także doskonały moment na ułożenie spraw rodzinnych i partnerskich. Przywrócenie balansu między życiem rodzinnym, a zawodowym. Superpełnia to także dobry moment na rozwiązanie spraw dotyczących naszych emocji, problemów z bezsennością i wszelkich lęków, z którymi zmagamy się na co dzień.

Nadejście superpełni nosi ze sobą magiczną, oczyszczającą moc. Z ezoterycznego punktu widzenia, moc Księżyca pomaga także w zarządzaniu pamięcią i wyobraźnią. Symboliczna pełnia ma na celu pomóc w ich uporządkowaniu.

Basic Magick, A practical Guide

Phillip Cooper w swojej książce Basic Magick, A practical Guide pisze, że to właśnie nowa faza Księżyca po pełni jest idealnym momentem na początek czegoś nowego. Po rozpoczęciu nowego cyklu wszystko zależy od twojej wyobraźni i energii, którą włożysz w pracę nad swoimi sprawami. Ta powinna do ciebie wrócić z o wiele większą siłą. Zapomnij więc o starych sprawach i o tym, co zdarzyło się w przeszłości. Przejmij kontrolę nad swoimi emocjami.

Człowiek z Księżyca & kosmiczna energia

Każdy może zostać człowiekiem z Księżyca. Trzeba tylko chcieć i mieć chęci szerszego zrozumienia świata. Otwórz się na nowe doznania i pozbądź się dotychczasowych wątpliwości we wszelkich sferach życia. Znajdź czas na codzienną medytację, która pomoże w uporządkowaniu myśli. Zapal świecę i przez chwilę wycisz się do momentu, w którym poczujesz, że jesteś w danym momencie, tylko tu i teraz. Księżyc ma ogromną moc nad kierowaniem naszą wyobraźnią. Uwierz w nią i porzuć wszelkie złe emocje, strach, fobie i zapomnij o karmie, którą ze sobą nosisz. Skończ z negatywnym myśleniem i użalaniem się nad sobą. Zastąp je pozytywnymi myślami i stwórz własną życiową, pozytywną mantrę, którą przypomnisz sobie w momencie, kiedy wystąpią niespodziewanie negatywne emocje. Powtarzaj tę mantrę do momentu, aż całkowicie je porzucisz. Rozpocznij życie na nowo, jako szczęśliwy człowiek, który żyje w harmonii z sobą samym. Uciekaj od ludzi, którzy wpływają na ciebie negatywnie i wyśmiewają się z człowieka, którym się stajesz. Człowieka, który rozumie istnienie własnej materii.

Swój egzemplarz Basic Magick, Coopera zakupiłam w słynnej nowojorskiej księgarni Strand Book Store w East Village na Manhattanie. Ta książka sama mnie znalazła i sporo zmieniła w moim dotychczasowym myśleniu.

Vogue Italia. Biała kartka

Słowa, dzięki którym wraca wiara w to, co robisz

Written by Monika Mozgala

I’m Monika Mozgala, the founder, and editor of The Blonde Taste. My main purpose is to write practical articles that will be useful for people interested in fitness, lifestyle and beauty. I’ve spent couple years in the US where I also finished high school. The last 6 years I’ve spent working as an editor for many editorial offices in Poland, including SHAPE Poland Deputy-in-Chief position and head of it’s digital version. If you want to get in touch with me, hit me up here or on my Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published.