Site Loader

5. porad, które ułatwią Ci efektywnie zaplanować dzień pracując z domu

Praca zdalna w domu nie jest tak łatwa i przyjemna, jak ją opisują. Oczywiście pracując w taki sposób o wiele łatwiej jest się skupić na danych projektach. Siedząc przy laptopie w domu jesteśmy także bardziej produktywni, niż w open spacie, co potwierdzają liczne badania naukowe. Przymusowa praca w domu, jak ta np. podczas kwarantanny, jest jednak dla wielu czymś nowym. Jak więc zmotywować się do tej pracy zdalnej i zaplanować sobie dzień tak, żeby jak najlepiej go wykorzystać?

1. Rozpisz sobie plan dnia

Weź do ręki kartkę i wypisz na niej te rzeczy, którymi chcesz się zająć danego dnia. Nie dodawaj jednak 10 punktów, których z góry wiesz, że nie uda ci się dokończyć. Posegreguj zadania oraz ważne telefony tak, żeby te na samej górze były najbardziej priorytetowe + dodatkowo te zajmujące najmniej czasu. W ten sposób krok po kroku będziesz odhaczać ukończone projekty i zmotywujesz się widząc, ile już udało ci się danego dnia zrobić.

Jeżeli nie wiesz, jak rozpisać sobie taki plan dnia, to gotowy możesz pobrać TUTAJ.

Wydrukuj go & powieś na lodówce lub przy biurku!

Dodatkowo zachęcam do pobrania TUTAJ za darmo wzór planu posiłków oraz wyzwania 10 tysięcy kroków dziennie.

2. Ustaw budzik i rób krótkie przerwy

Ile razy w ciągu dnia pracując w biurze zdarzało ci się przerywać nagle pracę, żeby zrobić sobie kawę lub skoczyć po przekąskę? Czy wracałaś póżniej do swojego biurka z tym samym zaangażowaniem i taką samą motywacją? Pokonasz to w bardzo łatwy sposób. Ustaw sobie co 30-45 minut na telefonie budzik, który będzie normował twój czas pracy. Jeżeli wykonujesz jakieś zadanie, to załóż sobie, że jego ukończenie zajmie ci np. dokładnie 30 minut. Wiedz, że po tym czasie będziesz mogła zrobić sobie kawę lub zerknąć na telefon. Jednak przez te 30 minut skup się całkowicie na danym zadaniu. Zobaczysz, że pracując w takim trybie uda ci się o wiele więcej zrobić.

3. Zaplanuj czas na lekki poranny trening

Nie ma nic lepszego dla organizmu niż świeże powietrze. Zaplanuj sobie przed pracą kilkuminutowy spacer lub wyjdź na balkon, poćwicz jogę, czy pilates przy otwartym oknie. Dotleń swój mózg i przełącz go na tryb praca. Po treningu weź prysznic i ubierz się schludnie. Nie zakładaj powyciąganych dresów. Zadbaj także o nawilżenie cery i zrób lekki makijaż. Gwarantuję, że poczujesz się rześka i pełna energii. O wiele lepiej będzie także smakowała pierwsza kawa przy biurku.

4. Odejdź od komputera

W czasie przerwy od pracy odejdź od komputera i na chwilę zajmij się czymś innym. Zaplanuj sobie te przerwy zgodnie z budzikiem. Przejdź się po domu, zrób pranie, podlej kwiatki lub zacznij gotować obiad. Zrób coś, co pomoże ci odciągnąć myśli od pracy i dzięki czemu odpoczną także twoje oczy. Odpada więc szybki odcinek serialu na Netflixie lub gra na tablecie. Po takiej przerwie zdecydowanie trudniej będzie ci wrócić do obowiązków.

5. Pij dużo wody!

Nic tak nie działa na spadek efektywności naszej pracy, jak odwodnienie. Kiedy zaczynasz swoją pracę zdalną, postaw przy komputerze dużą butelkę z wodą. Wypij ją całą w ciągu dnia pracy. Na pewno twój organizm ci za to podziękuje!

10. porad, dzięki którym łatwiej będzie Ci odnaleźć motywację do treningu i w końcu uzyskasz wymarzone efekty

Koronawirus. Kiedy życie staje w miejscu

Suplementy na co dzień. Które warto brać?

Written by Monika Mozgala

I’m Monika Mozgala, the founder, and editor of The Blonde Taste. My main purpose is to write practical articles that will be useful for people interested in fitness, lifestyle and beauty. I’ve spent couple years in the US where I also finished high school. The last 6 years I’ve spent working as an editor for many editorial offices in Poland, including SHAPE Poland Deputy-in-Chief position and head of it’s digital version. If you want to get in touch with me, hit me up here or on my Instagram.

One Reply to “Jak zaplanować dzień pracując zdalnie?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.