Site Loader

Jeżeli nie masz jakichkolwiek problemów zdrowotnych, siedzisz w domu i boisz się, że zapasy słodyczy na kwarantannie szybko znikną z szafek w kuchni, polecam zastosować bardzo prosty styl żywienia, dietę. Pamiętaj, że odchudzanie w praktyce oznacza zawsze przyjmowanie mniejszej ilości kilokalorii (potocznie kalorii), w stosunku do naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego BMR (Metoda Harrisa-Benedicta). BMR możemy obliczyć za pomocą prostego równania, które jest poniżej. Pod uwagę musimy wziąć także poziom naszej dziennej aktywności, wtedy BMR oczywiście adekwatnie wzrasta.

Równanie dla kobiet: 655.0955 + (9.5634 x masa ciała w kg) + (1.8496 x wzrost w cm) – (4.6756 x wiek w latach)

Dla mężczyzn wygląda ono podobnie: 66.4730 + (13.7516 x masa ciała w kg) + (5.0033 x wzrost w cm) – (6.7550 x wiek w latach)

Aktywność fizyczna a BMR

Jeżeli Twoja aktywność fizyczna jest bardzo niska (brak treningu) – BMR x 1.2

Jeżeli Twoja aktywność fizyczna jest niska (trenujesz 1-3 razy w tygodniu) – BMR x 1.55

Jeżeli Twoja aktywność fizyczna jest wysoka (trenujesz 6-7 razy w tygodniu) – BMR x 1.725

Jeżeli Twoja codzienna aktywność fizyczna jest bardzo wysoka i pracujesz fizycznieBMR x 1.9

Co to jest Intermittent Fasting?

Intermittent Fasting to styl żywienia, dieta, podczas której dostarczamy naszemu organizmowi energię w określonych godzinach, czyli oknach żywieniowych. Okna żywieniowe mają różne kombinacje. Do najpopularniejszych należą 16:8 (16 godzin nie jesz, 8 godzin jesz), 18:6 (18 godzin nie jesz, 6 godzin jesz), czy nawet najbardziej restrykcyjna 20:4 (20 godzin nie jesz, 4 jesz). Posiłki, wedle uznania, które nie przekraczają dziennego zapotrzebowania BMR, spożywasz w określonym oknie żywieniowym. W czasie postu nie spożywasz niczego, co ma jakąkolwiek wartość energetyczną oraz, co powoduję nagły skok insulinowy. Odpadają więc napoje typu 0 kalorii, słodziki i wszelkie inne produkty, które w teorii mają 0 kalorii itd. Pozostaje więc woda i czarna kawa.

Fajną aplikacją, która pomaga mierzyć czas między oknami żywieniowymi podczas Intermittent Fasting jest LIFE Fasting Tracker. Do pobrania w App Store.

Co to jest OMAD?

OMAD jest najbardziej restrykcyjną formą Intermittent Fasting. OMAD, czyli One Meal A Day. Stosując OMAD spożywasz jeden posiłek dziennie, czyli jest to okno żywieniowe 23:1 (23 godziny nie jesz, 1 godzinę jesz). Oczywiście w miarę zachowania swojego dziennego BMR.

Pamiętaj, OMAD to nie jest głodówka, podczas której jesz jeden serek wiejski, czy jabłko!

Jeżeli podczas stosowania Intermitting Fasting lub OMAD szukasz motywacji – polecam grupy na Facebooku, na których ludzie z całego świata wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, przepisami i efektami stosowania takiego stylu żywienia.

Intermittent Fasting Lifestyle

Intermittent Fasting

OMAD Diet – One Meal a Day Diet

Polecam także pobrać DARMOWY planer – Jak zaplanować dzień pracując zdalnie?

View this post on Instagram

Co z treningami podczas pandemii?? Czy warto pójść na siłownię?? NIE‼️ #zostańwdomu Serio. Proszę 🙏🏻❤️ Ja byłam ostatni raz na siłowni w zeszłym tygodniu. Od tamtej pory robię dużo spacerów + treningi w domu. Badania wykazują, że na siłowni jest więcej bakterii niż w publicznej toalecie 😳🤯 I to o kilkaset %%%. Szczególnie na bieżni, hantlach i rowerze stacjonarnym. MASAKRA. Ile razy widzieliście, żeby serwis sprzątający dezynfekował od A do Z cały sprzęt?? Czy jesteście pewni, że wszyscy tam myją ręce?? Czy zawsze jest w toalecie mydło?? Czy wszyscy myją po sobie sprzęt i używają ręczników?? Niestety. Takie są realia. #koronawirus spowodował, że w końcu ludzie pomyśleli o swoim zdrowiu. Szkoda tylko, że jeszcze brak jakiejkolwiek informacji ze strony sieci siłowni, które nadal są otwarte ➡️ @zdrofit @cityfitpl @mcfit_pl @calypsopolska ⁉️Niestety zysk od klienta jest ważniejszy niż zdrowie. #prewencja Uważajcie na siebie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie 🙏🏻❤️ Warszawa na ulicach pusta. #staypositive • • • • #silownia #siłownia #trening #coronavirus #polishgirl #polish #polishwoman #polishgirls👑 #polishwoman💋 #polishbeauty #fitnessmotivation #fitnessgirl #fitnessjourney #motywacja #coronaviruspolska #koronawiruswpolsce #Warszawa #Warsaw #instagirl #fitnessmodel #model #fitfam #fitnessaddict #fitchick #positivevibes #instamood

A post shared by Monika Mozgala (@monika.mozgala) on

Stosując jakąkolwiek dietę zachowaj zdrowy rozsądek i najpierw skontaktuj się lekarzem, czy nie masz do niej przeciwskazań.

THE BLONDE TASTE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *